Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani 0-1. Barbosa a adus victoria echipei lui Croitoru. Gazdele au ratat o ocazie imensă în prelungiri

Gaz Metan Mediaş va primi vizita lui FC Botoşani, în a cincea etapă a Ligii 1. Partida se va disputa de la ora 18:30 şi poate fi urmărită în direct pe Telekom Sport 1 şi telekomsport.ro.

LIVE VIDEO | Gaz Metan - Botoşani 0-1 (Barbosa 23)

GAZ METAN: Vâlceanu - Romeo, Matricardi, Yuri, Velisar - Izata, Filip - Horşia, Deaconu, Chamed - Irobiso
REZERVE: Buzbuchi, Gabriel, Trif, Alceus, Iancu, Lixandru, Grădinaru, Morar, Smola
FC BOTOŞANI: E. Pap - Braun, Racoviţan, Şeroni, Ţigănaşu - Papa, Edjouma, Ongenda - Santos, Sila, Fili
REZERVE: M. Contra, Patache, Chindriş, Dragu, E. Florescu, D. Croitoru, Petkovski, M. Roman, Quinones

Min 90+4. Ocazie uriaşă de egalare pentru Gaz Metan. Chamed a trimis pe lângă poartă

Min 80. Ocazie de gol pentru Hervin Ongenda

Min 59. Ocazie pentru echipa oaspete: Sila ratează desprinderea

Min 46. Start în repriza secundă

Pauză

Min 45+2. O nouă ocazie pentru echipa lui Croitoru. Fili trage pe lângă poartă.

Min 42. Ocazie din nou pentru formaţia oaspete. Mateus Barbosa ratează în situaţie de unu contra unu cu Vâlceanu

Min 32. Ocazie mare pentru FC Botoşani! Combinaţie spectaculoasă, dar Ongenda trimite puţin pe lângă poartă

Min 26. Ocazie pentru Ronaldo Deaconu

Min 23. GOL BOTOŞANI! Acţiune superbă a lui Malcom, iar Barbosa finalizează pentru deschiderea scorului

Min 16. Ocazie mare Gaz Metan Mediaş! Eduard Pap la un pas să fie surprins de Ronaldo Deaconu

Min 5. Ocazie Botoşani! Yuri este aproape de deschiderea scorului

Min 1. A început partida

18:05 - Avem echipele de start.

Gaz Metan va primi vizita lui FC Botoşani, în a cincea etapă a Ligii 1. Două formaţii cu ambiţii de prinde play-off-ul, doar moldovenii au arătat forma necesară în debutul stagiunii pentru a termina sezonul regulat printre primele şase.

Băieţii lui Marius Croitoru au însumat 10 puncte în doar patru etape, primul meci al stagiunii fiind singurul în care nu s-au impus, după 0-0 cu FCSB. Cu doar două goluri încasate până acum, moldovenii au arătat bine în ciuda multelor plecări semnificative de la echipă, precum Al Mawas, Rodriguez sau Keyta.

De cealaltă parte, Gaz Metan a făcut câteva mutări interesante în pauza competiţională, cu cea mai impresionantă venire fiin Octavian Vâlceanu. Titular la Clinceni în ultima stagiune, formaţie ce a prins play-off-ul, se zvonea că portarul va ajunge la FCSB sau în afară, însă medieşenii au reuşit să îl aducă la club.

Cu fotbalişti precum Matricardi sau Ronaldo Deaconu de asemenea în lot, obiectivul lui Teja era să se lupte la play-off, însă echipa sa nu a început sezonul aşa cum ar fi sperat. Cu doar patru puncte după patru etape, o luptă cu retrogradarea se conturează pentru medieşeni, iar aceştia vor fi nevoiţi să îşi revină cât mai repede dacă doresc să mai aibă şanse la un loc printre primele şase.

Afla mai multe despre: liga 1gaz metan mediaşfc botoşanilive gaz metan botoşani