VIDEO Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari 1-1. Remiză la finalul unui meci disputat. Droppa a marcat împotriva fostei sale echipei, Valente a irosit ocazia partidei

Gaz Metan Mediaş a remizat, 1-1, cu FC Voluntari. Au marcat Lukas Droppa pentru echipa vizitatoare, respectiv Vlad Morar, pentru formaţia gazdă.

LIVE VIDEO Gaz Metan - FC Voluntari 1-1 (Morar 45+1 / Droppa 25)

GAZ METAN: Pleşca - Yuri, Baco, Horj - Butean, Chamed, De Moura, Deaconu, Velisar - Plumbuitu, Morar
REZERVE: Buzbuchi, Trif, Romeo, Avram, Pambou, Horşia, Oliveira, Valente, Ciocan
ABSENT: Alceus (suspendat)
ANTRENOR: Mihai Teja

FC VOLUNTARI: Rîmniceanu - Balaur, Tamaş, Armaş - I. Costin, I. Gheorghe, Droppa, Ivanov, Briceag - Betancor, Angelov
REZERVE: Lavin, Satli, Achim, Veiga Varzim, Al. Vlad, Da Veiga Lopes, Garba, Pesic, A. Ilie
ANTRENOR: Bogdan Andone

Stadion: Gaz Metan (Mediaş)
Arbitru: Coza Ionuţ (Cernica) / Asistenţi: Constantinescu Andrei (Bucureşti) şi Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe)

Final. Partida de la Mediaş se termină la egalitate, 1-1

Min 72. Ratare incredibilă a lui Valente. Armaş este culcat la pământ, Râmniceanu pare bătut, însă portughezul trimite mult peste poartă.

Min 71. Ocazie pentru FC Voluntari. Pleşca reuşeşte să-i împiedice pe jucătorii adverşi, iar tabela rămâne neschimbată.

Min 54. Gabriel Tamaş încasează un cartonaş galben

Min 46. Start în repriza secundă

Min 45+1. Gol Gaz Metan! Vlad Morar reuşeşte să marcheze în minutele de prelungire ale primei reprize

Min 34. Reacţie a celor de la Gaz Metan. Râmniceanu intervine şi trimite peste poartă la şutul lui Deaconu. Ocazie bună de egalare pentru gazde

Min 25. Gol FC Volunari! Fază fixă pentru formaţia oaspete, iar Lukas Droppa, fără marcaj, deschide scorul. Al doilea gol pentru el în această stagiune. De această dată, împotriva fostei sale echipe

Min 1. Start în partida de la Mediaş

Cele două formaţii sunt vecine în clasament. Gaz Metan este pe locul 5 cu 17 puncte, iar FC Voluntari pe locul 6, cu 16 puncte.

Înainte de partidă, Mihai Teja, antrenorul lui Gaz Metan a prefaţat duelul.

„Ne dorim să ne clasăm cât mai sus posibil în play-out, punctaj maxim dacă se poate. Oricine poate să bată pe oricine. Am câştigat trei puncte, dar nu am rezolvat nimic, abia la sfârşit putem să stăm liniştiţi. Până atunci sunt 9 meciuri care trebuie jucate la capacitate maximă", a declarat Mihai Teja, înainte de startul play-out-ului”, a declarat Teja la conferinţa de presă premergătoare partidei cu Gaz Metan.

Despre partida de azi a vorbit şi antrenorul secund a lui FC Voluntari, Octavian Chihaia.

„Nu cred că este decisiv faptul că Mihai Teja ne cunoaşte, important este ca jucătorii să dea totul pe teren, avem jucători cu calitate care pot realiza multe. Este foarte important să nu pierdem, să nu luăm gol. De la asta trebuie să pornim şi trebuie să fim mult mai pragmatici pentru că am avut multe ocazii în anumite meciuri şi nu am reuşit să marcăm", a declarat şi Octavian Chihaia.

Gaz Metan şi FC Voluntari s-au mai întâlnit de 16 ori în Liga 1. 10 victorii le-au aparţinut medieşenilor, trei partide s-au încheiat la egalitate, iar ilfovenii au câştigat în trei ocazii.

Afla mai multe despre: gaz metanvoluntariplay-out