Gaz Metan - Poli Iaşi 1-1. Gazdele obţin o remiză după ce au jucat aproape o repriză în 10

Cele două goluri au fost înscrise într-un interval de şase minute, în repriza secundă. Olaru a fost eliminat de la ardeleni în minutul 53. Ambele echipe îşi păstrează poziţiile după rezultatul din această seară.

FINAL | Gaz Metan - Poli Iaşi 1-1 (Larie '60 / Sanoh '53)

Min 90+3 Gol anulat Poli Iaşi: Laurenţiu Rus înscrie dar golul este anulat după un fault al lui Mihalache asupra lui Creţu

Min 60 GOOL Gaz Metan: Caiado bate o lovitură liberă, Larie se desprinde din marcaj şi înscrie lejer, 1-1

Min 53 GOOL Poli Iaşi: Şut al lui Zaharia care nimereşte bara, mingea sare la sanoh care o împinge în poartă din apropiere, 0-1

Min 53 Eliminare Gaz Metan: Olaru vede al doilea cartonaş galben pentru o intrare tare la Mihalache şi este eliminat

Min 44 Ocazie Poli Iaşi: Nascimento bate o lovitură liberă, mingea este deviată peste poartă de intervenţia lui Pleşca

Min 37 Ocazie Gaz Metan: Centrare în careu a lui Caiado, Ruben Mino iese din poartă, dar ezită să intervină şi mingea se scurge în afara terenului de joc

ECHIPELE DE START

Gaz Metan: Pleşca - Creţu, Pereira, Larie, Cikars - Ivanov, L. Aurelio - Olaru, Caiado, Fernandes - Rondon
Rezerve: Batista, M. Pleşca, Busu, Diallo, Costea, Mailat, Yazalde
Antrenor: Edi Iordănescu

Poli Iaşi: Mino Peralta - Rus, Cioinac, Chelaru, Sin - Teixeira, Mihalache, Nascimento - Sanoh, Enoh, Zaharia
Rezerve: Rusu, Bosoi, Semedo, Badic, B. Garros Torrent, P. Petre, Mihăescu
Antrenor: Flavius Stoican

Elevii lui Edi Iordănescu au rămas pe primul loc în play-out şi după înfrângerea cu Dinamo, dar au nevoie de o victorie pentru a-şi menţine poziţia din clasament şi după această etapă.

Medieşenii mai au un singur punct avans şi speră să realizeze "dubla" cu Poli Iaşi în play-out, după ce s-au impus şi în tur, în deplasare, scor 2-1.

De cealaltă parte, trupa lui Stoican pare liniştită în acest final de sezon, cu 28 de puncte şi un avans de 6 lungimi faţă de locul care duce la baraj. Totuşi, Poli speră într-o victorie care să o scape aproape total de emoţii în ultimele runde.

Afla mai multe despre: gaz metan mediaspoli iasi