Genk a câştigat Supercupa Belgiei! Victorie cu 3-0 în faţa lui Mechelen! Ianis Hagi a rămas pe banca de rezerve

Genk a luat Supercupa Belgiei, după ce a câştigat cu 3-0 meciul cu Mechelen, după golurile marcate de Dewaest, în minutul 14 şi 60, şi de Vanzeir, 83.

UPDATE | Surpriză totală! Ianis Hagi nu a jucat niciun minut pentru Genk, antrenorul Felice Mazzu preferând să-i trimită în teren pe Nygren, Vanzeir şi Ndongala.

Din păcate, Ianis Hagi a fost lăsat pe banca de rezerve de tehnicianul Felice Mazzu. Totuşi, este de aşteptat ca Ianis să debuteze pentru noua sa echipă în finalul acestei partide.