Gennaro Gattuso răbufneşte după derby-ul pierdut cu Inter: "Mă simt ofensat"

AC Milan

AC Milan a pierdut duminică seară derby-ul cu Inter Milan, 0-1, după un gol marcat de Mauro Icardi în minutele de prelungire. În urma partidei, fanii rossonero au acuzat pe reţelele sociale că Gattuso a jucat la egal, iar susţinerea fanilor pentru legendarul fotbalist devine din ce în ce mai mică.

"Mă simt ofensat când aud că am jucat la egal. Cum poţi să spui că am pregătit derby-ul doar pentru un rezultat de egalitate?"a declarat Gattuso la conferinţa de presă dinaintea meciului dintre AC Milan şi Betis Sevilla, programat joi, de la 19:55, pe Telekom Sport 2.

Antrenorul lui Milan a comentat şi zvonurile apărute în presa din Italia, conform cărora s-a certat cu directorul sportiv al clubului, Leonardo, şi ar putea fi dat afară: "Cu Leonardo există respect, ne spunem lucrurile faţă în faţă. Nu suntem întotdeauna de acord, dar avem discuţii oneste"

Afla mai multe despre: gennaro gattusoac milan