George Puşcaş a debutat la Reading! Atacantul echipei naţionalei a fost foarte aproape de a marca la primul meci în Anglia

George Puşcaş (23 de ani) a debutat sâmbătă la noua sa echipă. Atacantul echipei naţionalei a fost introdus la pauza meciului dintre Hull City şi Reading.

Reading era condusă cu 0-2 când Puşcaş a fost introdus pe teren. Între timp Reading a redus din diferenţă, iar Puşcaş a fost foarte aproape de a marca chiar la primul meci în Championship.

În minutul 73 a avut românul prima ocazie, urmat de un şut în plasa laterală în minutul 82. Cea mai mare şansă a fostului jucător de la Inter Milano a venit în minutul 87. Puşcaş a lovit puternic mingea, care s-a oprit însă în bară, iar meciul s-a terminat cu victoria gazdelor de la Hull.

La Reading, Adi Popa nu a fost nici măcar în lot.

Afla mai multe despre: george puscasreadingchampionship