George Puşcaş a revenit în lotul lui Reading după două luni de inactivitate, pentru deplasarea cu Huddersfield

Atacantul român al celor de la Reading, George Puşcaş (24 de ani) se află în lotul echipei sale pentru meciul din deplasare cu Huddersfield, din etapa a 23-a din Championship, după o pauză de două luni.

George Puşcaş este rezervă în meciul cu Huddersfield, însă jurnaliştii englezi au anunţat că românul este coplet refcut şi că poate intra oricând pe teren. Depinde şi de antrenorul său, dacă îl va simţi fizic pregătit.

Ultima dată când Puşcaş a jucat pentru Reading se întâmpla pe 7 noiembrie, la un 0-3, acasă, cu Stoke. Atunci, românul bifa primele 63 de minute ale partidei.

În acest sezon, Puşcaş are două goluri marcate în opt partide. După un start fantastic de sezon, Reading s-a stins şi poate părăsi TOP 6, dacă nu se impune la Huddersfield.

George Puşcaş a suferit de hernie sportivă şi a urmat un tratament special. Chiar dacă era aşteptat să revină în preajma Crăciunului, nimeni nu a dorit să forţeze şi să înrăutăţească situaţia.

Afla mai multe despre: fotbal