George Puşcaş, "corigent" după partida cu Nottingham Forest, din Championship. Caracterizare dură făcută românului

Fotbal

Atacantul român al celor de la Reading, George Puşcaş, a primit nota 4 din partea site-ului de casă al celor de la Reading, "GetReading", în urma prestaţiei sale din partida cu Nottingham Forest, din deplasare, încheiată la egalitate, scor 1-1.

George Puşcaş a fost titular, miercuri seară, în partida pe care Reading a terminat-o la egalitate, scor 1-1, pe terenul celor de la Nottingham Forest, însă a fost înlocuit în minutul 78 de către Baldock, cel care reuşea în minutul 83 golul egalizator pentru oaspeţi.

Internaţionalul român a avut o prestaţie modestă, fără realizări notabile, iar presa din Reading i-a notat prestaţia cu 4, fiind cea mai mai mică notă a echipei, cu o caracterizare dură: "O evoluţie frustrantă pentru jucătorul român, care arată lipsă de încredere. Şi-a realizat bine faza de alergare, însă jocul de aşteptare a fost modest, reuşind doar câteva faulturi prosteşti "

După 28 de etape, Reading este pe locul 15, cu 37 de puncte.

Afla mai multe despre: george puscas