George Puşcaş, gol pentru Bari. Atacantul român a marcat din penalty, în remiza cu echipa lui Marius Marin | VIDEO

George Puşcaş (28 de ani) a marcat pentru Bari în Serie B, în remiza cu Pisa, echipa la care evoluează Marius Marin (25 de ani).

Puşcaş a găsit din nou drumul spre gol pentru Bari

Bari şi Pisa au încheiat la egalitate, scor 1-1, în meciul din cadrul etapei cu numărul 34 din Serie B.

Oaspeţii au deschis scorul chiar în debutul partidei, prin Calabresi, în minutul 3, în timp ce gazdele au egalat pruin George Puşcaş.

Atacantul român şi-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 30, după ce a trasformat fără emoţii un penalty.

A fost cel de-al patrulea gol pentru Puşcaş pentru Bari, în 13 apariţii în Serie B, de la venirea sa de la începutul acestui an.

George Puşcaş nu a terminat meciul cu Pisa în teren, fiind schimbat în minutul 76, cu Nasti.

În schimb, în echipa Pisei, un alt internaţional român a fost integralist. Este vorba despre Marius Marin, care a jucat pe toată durata partidei în mijlocul oaspeţilor.

În urma acestui rezultat de egalitate, Bari ocupă locul 16 din 20, cu 36 de puncte, în timp ce Pisa se clasează pe poziţia a 9-a, cu 44 de puncte.

Afla mai multe despre: george puscasbariserie bpisamarius marinstranieri