Gest superb făcut de George Puşcaş după ce a fost desemnat omul meciului

Atacantul George Puşcaş a marcat două goluri, duminică, în primele 40 de minute jucate ca titular în tricoul lui Reading, iar la finalul partidei, după ce a fost desemnat jucătorul meciului, acesta a făcut un gest pe care puţini jucători l-ar face.

Atacantul a ţinut să-i recunoască meritele pentru succesul în faţa celor de la  Cardiff City colegului său John Swiff, care a marcat la rândul său un gol şi şi-a mai trecut în cont şi un assist.

”Cred că amândoi am fi meritat acest premiu. Toată echipa are merite, fără ea nu puteam să pun mână pe acest trofeu”, a spus Puşcaş.

Internaţionalul român a debutat în campionat etapa trecută, jucând din minutul 46 al meciului disputat în deplasare cu Hull City şi pierdut cu 1-2.

Afla mai multe despre: george puscasreeding,