Gestul care a enervat-o pe Halep! Dolehide a încercat să-şi ceară scuze, dar reacţia Simonei spune totul

Simona Halep a obţinut o calificare muncită în optimile Indian Wells, după ce a trecut în trei seturi de Carolina Dolehide, scor 1-6, 7-6(3), 6-2.

Partida a început excelent pentru tânăra jucătoare din SUA, care şi-a adjudecat primul set cu 6-1. Exprienţa şi-a spus însă în cele din urmă cuvântul în favoarea Simonei Halep, care a revenit în meci şi până la urmă s-a impus.

În setul secund al partidei, cele două sportive au fost în centrul unui moment tensionat. Halep a servit pentru 5-2, însă jucătoarea de 19 ani a reuşit să facă break-ul, cu un punct la finalul căruia s-a simţit nevoită să-şi ceară scuze.

Dolehide a trimis mingea cu putere, chiar spre corpul Simonei, care a reuşit să se protejeze cu greu de o lovitură dureroasă. Dolehide a ridicat mâna în aer, arâtâtnd că îi pare rău pentru faptul că era să o lovească pe Halep, care la rândul ei a privit ameninţător spre jucătoarea de 19 ani. Vezi mai jos faza.

Afla mai multe despre: dolehidegestulhalep