Gheorghe Grozav, decisiv pentru MTK Budapesta. În ciuda victoriei, echipa fotbalistului român a rămas ultima în clasament

Gheorghe Grozav a marcat golul prin care MTK Budapesta a învins-o Honved Budapesta cu scorul de 1-0, sâmbătă, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 24-a a primei ligi maghiare de fotbal.

Grozav, intrat pe teren în minutul 68, a înscris singurul gol al meciului în min. 76.

Honved a jucat în zece jucători din minutul 34, când Marko Petkovic a primit al doilea cartonaş galben.

Internaţionalul român nu mai marcase din septembrie. El are 5 goluri marcate în 21 de partide.

MTK rămâne pe ultimul loc, în ciuda acestui succes.