Ghinion pentru Dinamo! Vlad Achim, transferat în această vară, a fost operat. Absenţă de durată pentru mijlocaş

Mijlocaşul Vlad Achim a suferit o intervenţie chirurgicală la Centrul de Medicină Sportivă Acibadem, informează Dinamo Bucureşti.

"Vlad a fost operat de Prof. Dr. Omer Taser, specialist în ortopedie şi traumatologie în cadrul Acibadem Sports. Fotbalistul a suferit o osteosinteză cu un şurub la al cincilea os metatarsian al piciorului. Se aşteaptă ca jucătorul să se întoarcă pe teren peste 2-3 luni", se arătă în comunicatul de presă al celor de la Dinamo.

Transferat la începutul acestui sezon competiţional la Dinamo, Vlad Achim a jucat 83 de minute în remiza cu Hermannstadt (scor 1-1 în prima etapă) şi încă 7 minute în partida din deplasare cu Chindia Târgovişte (scor 1-0 în etapa a doua), când a părăsit accidentat terenul, fiind înlocuit de polonezul Janusz Gol.

Afla mai multe despre: dinamovlad achim