Ghinion pentru Oli! Un fost star de la Atletico Madrid a adus un punct adversarilor în minutul 89

Jiangsu Suning, formaţia antrenată de Cosmin Olăroiu a remizat pe teren propriu, scor 1-1, în partida cu Dalian Yifang din campionat.

Echipa lui Cosmin Olăroiu a deschis scorul prin Alex Teixeira în minutul 61. În minutul 89, oaspeţii au restabilit egalitatea prin Yannick Ferreira Carrasco din lovitură de la 11 metri. Faza a fost una destul de controversată, dar centralul a validat în cele din urmă decizia prin care a penalizat formaţia românului.

În urma acestui rezultat, Jiangsu este pe locul 5 în campionat cu 13 puncte. Dalian Yifang ocupă locul 12 în Super Liga Chineză cu 7 puncte.

În etapa cu numărul 9 din China, formaţia lui Olăroiu are parte de un meci extrem de dificil pe terenul fostei campioane, Guangzhou Evergrande, una dintre cele mai puternice formaţii din Ligă. Pe banca lui Guangzhou se află Fabio Cannavaro. Lider în Super Ligă este Beijing Guoan care a bigat 8 victorii în primele 8 etape.

Afla mai multe despre: cosmin olăroiujiangsu suning