Ghinionul este pe urmele lui Mesut Ozil. Starul lui Fenerbahce s-a accidentat grav la ultimul meci

Mesut Ozil s-a accidentat în ultimul meci al lui Fenerbahce şi a fost scos pe targă de pe teren.

Ghinionul îl urmăreşte pe Mesut Ozil de când a plecat de la Arsenal. Germanul s-a accidentat în utima partidă a lui Fenerbahce şi a fost scos de pe teren pe targă.

Starul lui Fenerbahce s-a accidentat grav în ultima partidă din campionat. Mesut Ozil a plecat de la Arsenal, acolo unde nu mai era în planurile lui Mikel Arteta şi s-a transferat la echipa sa de suflet din Turcia.

Fostul campion mondial a venit la Fener în luna ianuarie a acestui an (n.r. 2021). Din acel moment el a strâns 7 meciuri pentru echipa turcă în care a prezentat un joc modest.

La partida dintre Fenerbahce şi Antalyaspor, meci terminat la egalitate cu scor 1-1, Mesut Ozil a acuzat nişte probleme grave la gleznă, după o intrare dură a lui Fredy în minutul 67. Mijlocaşul german nu a mai putut continua partida şi a fost socs pe targă în afara terenului.

Potrivit celor de la Goal.com, Mesut Ozil ar urma să lipsească pentru Fenerbahce timp de aproximativ 6 săptămâni şi va rata derby-ul cu rivala Beşiktaş, echipă cu care se luptă pentru primul loc în Super Lig.

La meciul cu Antalyaspor, Ozil a avut şansa de a marca pe finalul primei reprize, însă mijlocaşul lui Fener a şutat pe lângă poartă.

Mesut Ozil are 32 de ani şi este cotat la 5 milioane de euro, potrivit transfermarkt.

Afla mai multe despre: mesut ozilfenerbahce