Gicu Grozav, după primul meci de la revenirea la Dinamo: "Sper şi sunt convins că o să vină rezultatele"

Gicu Grozav a jucat primul meci de la revenirea la Dinamo, intrând în a doua repriză a partidei cu Botoşani, pierdută însă de dinamovişti cu 0-2.

Fostul atacant de la Petrolul şi Standard Liege, în ciuda înfrângerii şi perioadei proaste de la echipă, crede că există calitate în vestiarul lui Dinamo şi echipa poate să îşi revină. "Ne aflăm foarte jos în clasament, din păcate, eu vreau să cred că nu aceasta e adevărata faţă a acestei echipe. Suntem supăraţi, dar mergem înainte.  Să băgăm capul în pământ şi să muncim cât mai mult ca după această pauză să arătăm că merităm să îmbrăcăm tricoul acestei echipe şi să o ducem cât mai sus în clasament.

Vreau să cred că la Dinamo există o calitate superioară, dar în fotbal se întâmplă să pierzi. Sper şi sunt convins că o să vină rezultatele", a declarat Grozav la flash interviul de după meci.

Vârful în vârstă de 26 de ani este fericit că a revenit la Dinamo, dar totodată supărat de rezultatul slab cu Botoşani.

Afla mai multe despre: gicu grozavdeclaratiedinamo