GOOOOL! Denis Alibec a debut cu dreptul la Atromitos

Denis Alibec a debutat cu dreptul la Atromitos, noua sa echipă. Atacantul a marcat un gol în victoria, scor 3-1, cu Lamia, de pe teren propriu, meci din etapa a 21-a a primei ligi din Grecia.

GOOOOL! Denis Alibec a debut cu gol la Atromitos

Denis Alibec a marcat un gol în victoria, scor 3-1, cu Lamia, de pe teren propriu, meci din etapa a 21-a a primei ligi din Grecia.

Alibec a intrat pe teren în minutul 69, în locul lui Adil Nabi, şi a punctat în minutul 88.

Internaţionalul român a înscris ultimul său gol pe data de 29 august la meciul CFR - FCSB, scor final 4-1.

Noua sa echipă, Atromitos, este pe locul 13, penultimul, în prima ligă din Grecia, cu 13 puncte.

Alibec a dezvăluit că are planuri mari la noua echipă. Fostul jucător al Astrei vrea să marcheze cât mai multe goluri pentru a rămâne în atenţia echipei naţionale, unde a fost numit selecţioner Edi Iordănescu.

Afla mai multe despre: denis alibecatromitos