Grozavu a tras concluziile după remiza cu Poli Iaşi: ”Aici e problema, că m-am şi agitat şi nu a fost nici cu folos”

Sepsi Sfântu Gheorghe a remizat, vineri seară, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, în care adversarii au egalat la ultima fază a jocului.

Poli Iaşi a deschis scorul prin Vega, în minutul 2. Pentru Sepsi au înscris apoi L. Fulop ’17 (penalti), Safranko ’19 şi Golofca ’42.  În minutul 77, a marcat şi Calcan, pentru oaspeţi, iar scorul final a fost stabilit de Gaitan, în minutul 90+4.

”Este adevărat că există dezamăgire atunci când conduci 3-1 şi a doua repriză nu mai reuşeşti să faci acelaşi joc. N-are rost să căutăm acum scuze, e al doilea joc în serie în care primim două goluri după pauză, nu mai reuşim să fim agresivi, nu mai reuşim să stăm sus. E clar, şi la noi sunt multe greşeli. Din păcate, n-aveam voie, era uşor de gestionat, mai erau 20 de secunde şi era un aut la 60 de metri de poartă. Aici e problema, că m-am şi agitat şi nu a fost nici cu folos. Nu vreau să aud că cineva e obosit, că nu poate, asta e, trebuie să mergem înainte. Noi am ajuns în  situaţia asta, tot noi va trebui să...am pierdut două puncte, 4 puncte pe teren propriu, cu două dintre echipele care se bat în zona inferioară a clasamentului.” a spus Leo Grozavu, antrenorul lui Sepsi, la finalul partidei cu Poli Iaşi.

Afla mai multe despre: leo grozavu