”Hagi a fost în fiecare minut cu noi. A pregătit perfect meciul” Cătălin Anghel despre victoria cu Dinamo: ”Am stat bine pe tranziţie negativă”

Farul Constanța

Farul Constanţa a câştigat pe teren propriu partida cu Dinamo, scor 3-0, în etapa a VI-a a Ligii I.

Jefte a făcut un meci excelent pentru Farul, marcând două dintre golurile echipei lui Gică Hagi. Una dintre reuşite concurează deja la golul sezonului în Liga 1: ”Am reusit sa dominam sa am avut multe ocazii si am stat foarte bine pe tranzitie negativa” a mărturist Cătălin Anghel, omul care a condus Farul la acest meci.

El a vorbit şi despre absenţa lui Gheorghe Hagi, suspendat şi pentru acest meci: ”Hagi a fost in fiecare zi in fiecare minut cu noi a fost inainte sa plecam cu noi, a facut sedintele, antrenamentele asa ca doar pe banca nu a fost, a fost alaturi de noi si a pregatit meciul asa cum trebuie” a mărturisit Cătălin Anghel.

Cu 11 puncte din primele şase meciuri, Farul ocupă locul 4 în Liga 1. Etapa viitoare, formaţia antrenată de Gică Hagi va juca în deplasare, cu FC U Craiova 1948.

Afla mai multe despre: cătălin anghelgheorghe hagifarul