Hagi, exuberant după victoria cu Astra: "Un meci extraordinar şi o primă repriză fantastică". Ce spune de puştiul Ghiţă

Farul Constanța

FC Viitorul a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Astra Giurgiu, în etapa a treia a play-off-ului Ligii I. Urko Vera a înscris în proprie poartă, iar Ianis Hagi a stabilit scorul final în minutul 89.

"Am făcut un meci extraordinar. Am venit să atacăm şi am făcut o repriză fantastică. A doua nu a fost chiar atât de reuşită, dar victoria e muncită şi meritată. Echipa e foarte tânără, dar avem mult talent. Am dovedit că putem fi în play-off.

Am vorbit cu Ghiţă înainte de meci. I-am zis că i-am făcut o nedreptate folosindu-l prea puţin. Merita să joace azi. Băluţă mi-a spus că e obosit, dar n-am prea avut încotro şi a trebuit să-l bag. I-am spus încă de aseară că trebuie să joace" - a spus Gică Hagi la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: hagiastraviitorulliga 1