Halep i-a surprins pe toţi şi a recunoscut. Reacţie incredibilă a Simonei pe reţelele de socializare. Ce a postat după victoria cu Bianca Andreescu

Simona Halep, locul 5 WTA, a învins-o, luni, cu scorul de 3-6, 7-6 (6), 6-3, pe jucătoarea canadiană de origine română Bianca Andreescu, numărul 4 mondial, în prima etapă a Grupei Violet a Turneului Campioanelor, de la Shenzhen.

Darren Cahill a revenit alături de Simona Halep, iar prima intervenţie a australianului, după o pauză de un an, a avut loc în meciul pe care românca l-a câştigat în faţa Biancăi Andreescu.

De sfaturile primite de la Darren Cahill s-a bucurat din plin Simona Halep, care, deşi a pierdut primul set, a salvat apoi o minge de meci şi a câştigat partida din prima etapă a Grupei Violet de la Turneul Campioanelor.