Halep s-a calificat în turul doi şi la dublu, la Madrid! A fost un meci cu trei românce pe teren

Simona Halep

Simona Halep şi Irina Begu au câştigat în două seturi în primul tur al turneului de dublu, de la Madrid.

Simona Halep şi Irina Begu fac din nou pereche la dublu, de această dată la Madrid. În runda inaugurală au învins dublul româno-croat Raluca Olaru/Daria Jurack. Partida a durat doar 65 de minute, cu Halep şi Begu revenind în primul set de la 2-0 şo adjudecându-şi manşa la 2. Setul secund s-a încheiat 6-3, iar Irina şi Simona şi-au asigurat o întâlnire cu cehoaicele, Krejcikova şi Siniakova, favorite număru 1.

Halep şi Begu au câştigat un turneu împreună, la Shenzen în 2018.

La simplu, Halep e deja în turul secund. A învins-o duminică pe Gasparyan din Rusia şi urmează Johanna Konta, pe care Simona o conduce cu 3-1 la întâlniri directe.

Afla mai multe despre: halepbeguolaru