Hanca a debutat pentru Cracovia într-un meci amical. Cum s-a descurcat fostul dinamovist

Sergiu Hanca şi-a făcut debutul pentru noua sa echipă, FC Cracovia, în meciul amical disputat cu echipa FKS Stal Mielec, echipă care ocupă locul al treilea în liga secundă poloneză.

Hanca a fost titular la noua sa echipă, alături de Cornel Râpă, şi a jucat până la pauză, fără să iasă în evidenţă cu ceva. După primele 45 de minute, tehnicianul Michał Probierz a schimbat toată echipă. La pauză, tabela arăta 1-0 pentru echipa din liga secundă, însă Cracovia a reuşit să egaleze prin Piszczek , în minutul 54.

MKS Cracovia are următorul meci programat pe 24 ianuarie, împotriva celor de la Velje. Primul meci oficial din 2019 este programat pe 9 februarie, împotriva celor de la Piast Gliwice, în etapa cu numărul 21 din campionatul Poloniei.

Hanca a părăsit-o în această iarnă pe Dinamo, după trei ani petrecuţi în Ştefan cel Mare. În această perioadă, mijlocaşul a îmbrăcat de 109 ori tricoul dinamovist şi a marcat 20 de goluri şi a dat 22 de pase de gol.

Afla mai multe despre: sergiu hancacracoviaamicalcornel rapa