Experiențe împreună.

Hanca a înscris în derby-ul cu Legia Varşovia, dar Cracovia se îndepărtează de titlu

Fotbalistul echipei Cracovia, Sergiu Hanca, a înscris un gol în meciul pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-2, în faţa formaţiei Legia Varşovia, în etapa a XXIV-a a campionatului Poloniei.

Hanca a transformat un penalti în minutul 51. Legia a marcat prin Antolic ’20 şi Gvilia ’44.

Sergiu Hanca a jucat pe toată durata partidei, la fel şi celălalt român de la Cracovia, Cornel Râpă. Râpă a primit un cartonaş galben în minutul 34.

Cracovia ocupă poziţia a doua în clasament, cu 42 de puncte, iar Legia este lider, cu 48 de puncte.