Haos în Ligue 1! Fanii au intrat pe teren la partida dintre Lens şi Lille. Meciul a fost întrerupt 45 de minute

Ligue 1

Lens a învins-o în Ligue 1 pe Lille, scor 1-0. Partida a fost întreruptă vreme de 45 de minute.

Formaţia Lens a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa OSC Lille, într-un meci din etaşa a şasea a campionatului Franţei, marcat de o întrerupere de 45 de minute din cauza unor incidente. Golul a fost marcat de Frankowski, în minutul 74.

La pauza partidei au avut loc ciocniri între suporterii celor două echipe şi numeroşi fani au intrat pe teren. Incidentele au dus la o întrerupere de 45 de minute, potrivit Le Figaro.

Afla mai multe despre: lillelens