Harry Kane, al doilea cel mai rapid gol al Angliei la un turneu final de Campionat European

EURO 2020

Anglia a deschis scorul rapid contra Ucrainei prin Harry Kane

A fost golul cel mai rapid marcat de Anglia din 2004 încoace, la un turneu final de Campionat European.

Kane a punctat în minutul 03:32, la câteva zeci de secunde după golul marcat de Michale Owen contra Portugaliei în 2004 (minutul 02:25).

Unul dintre cei mai bine cotaţi fotbalişti ai lumii, Harry Kane (27 de ani) a marcat golul cu numărul 36 pentru prima reprezentativă a Angliei. El a evoluat în 58 de meciuri pentru englezi. Pentru Kane, a fost abia al doilea gol la turneul final Euro 2020 după cel marcat în poarta Germaniei, pe Wembley.

Afla mai multe despre: harry kane