Hattrick de senzaţie pentru Eric Bicfalvi în Cupa Rusiei. A avut nevoie de doar opt minute

Fotbalistul român Eric Bicfalvi (32 de ani) a marcat trei goluri în victoria echipei sale Ural, în Cupa Rusiei, scor 3-1, pe terenul celor de la Veles Moscova.

Formaţia din liga secundă, Veles Moscova, a deschis scorul în startul reprizei secunde şi se părea ca va reuşi o surpriză de proporţii în turul 3 al Cupei Rusiei. Nu avea să fie aşa, deoarece fostul jucător de la FCSB a izbutit un hattrick de senzaţie, în minutele 86, 89 şi 90+4.

Fotbalistul născut la Carei se află la Ural din 2017, timp în care a bifat 108 meciuri, 37 de goluri şi 11 pase de gol.

Afla mai multe despre: fotbal