Ianis Hagi a revenit cu pasă de gol la Rangers. Românul, impact imediat în partida din Cupa Ligii

Ianis Hagi a reuşit o pasă de gol în partida cu Livingston.

Revenit după ce a fost indisponibil în ultima vreme, Ianis Hagi a avut un impact imediat în partida Rangers - Livingston.

Internaţionalul român a fost doar rezervă, dar a fost aruncat de Steven Gerrard în minutul 46, în locul lui Wright, la scorul de 0-0.

Hagi a deblocat partida şi i-a pasat decisiv, la două minute de la intrarea în teren, lui Roofe, cel care a deschis scorul pentru Rangers.

Campioana Scoţiei a puncat apoi în minutul 63 prin columbianul Alfredo Morelos, fotbalist care a stabilit şi scorul final al partidei (2-0).

Ianis Hagi are şapte meciuri disputate în acest sezon. El a reuşit două goluri şi două pase decisive în toate competiţiile.

Afla mai multe despre: ianis hagi