Ianis Hagi, înfrângere în Belgia! Genk a pierdut clar meciul cu Mechelen! Ianis a jucat o repriză

Genk a pierdut clar meciul cu Mechelen, scor 3-1, iar campioana Belgiei rămâne doar cu trei puncte după primele două runde.

Ianis Hagi a fost rezervă, din nou, pentru Genk, iar românul a intrat abia la pauză pe teren, la scorul de 1-1. Numai că de această dată intrarea lui Ianis n-a mai coincis şi cu prestaţia bună a lui Genk.

Gazdele au puncat de două ori în repriza a doua şi s-au impus cu 3-1.

În prima etapă, Genk a câştigat cu 2-1 meciul cu Kortrijk, partidă în care Ianis Hagi a intrat pe teren în minutul 74 şi a reuşit să marcheze golul victoriei în minutul 76, la prima atingere de balon.

Afla mai multe despre: ianis hagigenk