Ianis Hagi şi-a impresionat antrenorul: „A fost foarte curajos!”

Ianis Hagi a făcut senzaţie, ieri, în meciul dintre Rangers - Livingston, scor 3-0, din etapa cu numărul 37.

Mijlocaşul român a început partida ca titular, iar Gerrard l-a schimbat în minutul 86. Fostul jucător de la Viitorul a ieşit din nou în evidenţă. În minutul 41 a obţinut o lovitură de la 11 metri, iar în minutul 83 a punctat!

Ce spune Steven Gerrard despre Ianis Hagi

Antrenorul lui Rangers, Steven Gerrard, a vorbit despre internaţionalul român şi a avut doar cuvinte de laudă la adresa lui.

„Am avut un joc de echipă foarte bun şi am înscris 3 goluri superbe. Primul a fost un penalty, dar cum s-a ajuns acolo... Ianis a fost foarte curajos. Felicitări, băieţilor!", a spus Steven Gerrard.

• 8 goluri are Hagi în tricoul lui Rangers în actualul sezon la Rangers, unde a reuşit să ofere şi 10 pase decisive

Rangers a acumulat 99 de puncte, iar din competiţie a mai rămas o singură etapă de jucat. Echipa lui Hagi va evolua în ultima etapă din Scoţia contra lui Aberdeen, pe 15 mai, de la ora 14:30, iar dacă nu va pierde, echipa lui Gerrard va încheia sezonul fără înfrângere în campionat.