Ianis Hagi, titular în partida de campionat cu Livingston. Românul a reuşit o nouă pasă de gol VIDEO AICI

Rangers s-a impus cu 2-0 în faţa lui Livingston după golurile marcate de Aribo şi Jermaine Defoe.

Titular, Ianis Hagi a fost decisiv la prima reuşită a formaţiei de pe Ibrox Park, pasându-i decisiv lui Joe Aribo pentru deschiderea scorului.

Rangers a închis meciul în minutul 16, când Jermaine Defoe a punctat pentru 2-0 din pasa lui James Tavernier.

Hagi a jucat timp de 84 de minute şi i-a lăsat locul în teren lui Jones. În urma acestei victorii, Rangers are 32 de puncte şi conduce clasamentul din Scottish Championship. 10 victorii şi 2 remize în 12 jocuri au băieţii lui Steven Gerrard, dar şi un meci în plus faţa de Celtic, ocupanta locului 2, cu 26 de puncte.

Rangers joacă în etapa viitoare pe terenul lui Kimarnock.

Update 18:45 Ianis Hagi a fost înlocuit de Jones după 83 de minute

Update 17:23 Rangers a deschis scorul prin Joe Aribo. Reuşita mijlocaşului vine după un nou asisst al lui Ianis Hagi

Hagi Jr face parte din linia ofensivă a scoţienilor, alături de Jermaine Defoe şi Ryan Kent. Steven Gerrard a decis să-l menajeze în acest duel pe Alfredo Morelos, principalul marcator al echipei.

McGregor este titular între buturi, iar linia defensivă este formată din Tavernier, Goldson, Helander şi Bassey. În spatele liniei de trei atacanţi, joacă Arbio, Davis şi Jack. Partida începe la ora 17:00 ora României

Afla mai multe despre: ianis hagi