Ianis Stoica a salvat-o pe FCSB la Arad şi are un mesaj pentru Gigi Becali: „Să primesc mai multe minute!”

Ianis Stoica a fost eroul FCSB-ului în meciul cu UTA Arad, scor 1-1. Tânărul jucător a marcat singurul gol al roş-albaştrilor.

Stoica a salvat-o pe FCSB, care a plecat de la Arad cu un punct!

Conduşi aproape tot meciul, elevii lui Dinu Todoran au dat lovitura în minutul 90, când Ianis Stoica a trimis un şut din interiorul careului.

Mândru de cele reuşit, Stoică a declarat după meci:  "Mă simt bine, dar totuşi nu sunt fericit, pentru că n-am câştigat. Mi-am aşteptat şansa, m-am pregătit la antrenament, ştiam că voi intra.

Sper ca după acest gol să primesc cât mai multe minute. Este dezamăgire, dar suntem profesionişti. Treubie să uităm ce a fost şi să ne luptăm la campionat. Asta ne-a mai rămas - Cupa şi campionatul. Cred că după trecerea meciurilor vom căpăta ritm de joc şi ne vom descătuşa, nu va mai fi această reţinere".

• 200.000 de euro este cota lui Stoica, conform site-ului de specialitate Transfermartk.com

După acest rezultat, FCSB ocupă locul 4, cu cinci puncte, după CFR Cluj, nouă puncte, Rapid şi FC Botoşani, cu câte şapte puncte. UTA este pe locul 6, tot cu cinci puncte, după Farul Constanţa.

Panduru, discurs manifest despre situaţia de la FCSB:! "Lasă-mă cu umilinţa! Umilit când iţi dă 500 milioane la sfârşitul lunii? Atunci mai e umilit?" EXCLUSIV

Afla mai multe despre: fcsbianis stoica