Iasmin Latovlevici în mare formă. Românul a marcat un nou gol pentru echipa sa, Bursaspor

Fotbalistul echipei Bursaspor, Iasmin Latovlevici, a înscris un gol în meciul pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 1-4, în faţa formaţiei Adana Demirspor, în liga a doua din Turcia.

Latovlevici, integralist la oaspeţi, a marcat în minutul 85. Pentru gazde au înscris Kaya ‘9, Yildiz ’11, Aycicek ’37 şi Ozturk ’90.

Iasmin Latovlevici a primit cartonaş galben în minutul 46. Pentru român, acesta a fost al doilea gol al sezonului. El a disputat 5 partide pentru Bursa în noua stagiune şi a maract şi cu două etape în urmă în jocul din deplasare cu Eskisehirspor.

După cinci etape, Bursaspor ocupă locul patru în clasament, cu nouă puncte, la egalitate cu echipele de pe locurile doi şi trei, Adana Demirspor şi Keciorengucu. Lider este Umraniyespor, cu 10 puncte.

Afla mai multe despre: latovlevici