Ilfovenii, cu gândul la salvare. Falub: ”Încă nu ne pierdem speranţa. Luptăm în continuare”

Formaţia Poli Iaşi a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat, luni, pe teren propriu, în compania echipei Concordia Chiajna, în etapa a VI-a a play-out-ului Ligii I.

Falub a declarat la finalul  partidei că echipa sa nu va renunţa şi va lupta până la final în încercarea de a-şi îndeplini obictivul: salvarea de la retrogradare.

”Am avut o primă repriză foarte bună, am reuşit să marcăm şi să mai avem două ocazii. Ei nu şi-au creat nicio ocazie de gol. A doua repriză am început foarte prost.

Suntem la trei puncte de un loc de baraj, încă nu ne pierdem speranţa. Luptăm în continuare.

Mă plâng de faptul că nu am reuşit să câştigăm. Ne făceam speranţe. Nu mă interesează foarte mult gazonul. Putem să jucăm pe orice teren”, a spus Falub la finalul meciului.

Egal din această seară nu i-a ajutat prea mult pe ilfoveni. Concordia Chiajna ocupă ultima poziţie în clasamentul play-out-ului Ligii 1, cu 15 puncte.

Afla mai multe despre: iasiconcordia chiajnaliga 1