Imaginea anului în România! VIDEO FABULOS În 2006 juca pe Bernabeu în Real-Steaua, astăzi schimba tabela în Liga 2! Îl recunoşti?galerie foto

Liga 2

Meciul Metaloglobus Bucureşti - CS Baloteşti 5-1, din Liga a II-a, transmis în direct de Telekom Sport 1 a oferit una din imaginile anului în fotbalul românesc.

Gazdele au deschis scorul în minutul 34 al partidei, prin Ştefan Niculae, însă doar una dintre două tabele ale arenei afişa scorul corect şase minute mai târziu: cea cu afişaj electronic.

Gazdele şi-au dat seama de problemă după şase minute, iar de rezolvarea ei s-a ocupat nu nume cu greutate: Gigel Coman.

Fost jucător important în Liga 1, Gigel Coman (39 de ani) este acum secundul lui Alin Chiţa la Metaloglobus şi a oferit un cadru cu adevărat inedit.

Omul care în 2006 intra pe teren în finalul partidei Real Madrid - Steaua, scor 1-0, din Champions League a fost surprins schimbănd "afişajul" tabelei de marcaj.