Imaginea care spune tot despre coşmarul lui Dinamo! Ce reacţie a avut Mulţescu la 3-0 pentru Academica Clinceni VIDEO

Gheorghe Mulţescu a fost descumpănit după startul de neimaginat din meciul Dinamo - Academica Clinceni.

VIDEO | Dinamo - Academica Clinceni, FC Argeş - Chindia şi FC Voluntari - FC Botoşani, finala pentru play-off în Liga 1

Academica Clinceni, echipă care şi-a dorit să-şi asigure prezenţa în play-off-ul Ligii 1, a urmărit victoria cu Dinamo, în "Ştefan cel Mare", iar startul de meci i-a luat prin surprindere pe "câini".

În minutul al patrulea, Raul Rusescu a început recitalul ilfovenilor, iar scorul s-a făcut 2-0 în minutul 11, prin Cordea. Din acel moment, dinamoviştii nu au mai avut decât cartea atacului, dar şansele de a mai scoate ceva din meci le-au fost luate de Moulin.

Francezul a reuşit o bijuterie de gol. În minutul 17, Moulin a executat pe poartă un corner, iar mingea a trecut de linia porţii pentru 3-0.

A fost momentul în care Ilie Poenaru şi staff-ul său s-au felicitat, în timp ce în partea cealaltă s-au găsit cu greu explicaţii. Antrenorul Gheorghe Mulţescu a reacţionat printr-o grimasă de deznădejde.

Afla mai multe despre: gigi multescudinamodinamo academica clincenigol din corner dinamo academica clinceni