Imaginea zilei la CM 2018: Neymar, în lacrimi după victoria dramatică obţinută de Brazilia cu Costa Rica! Fanii au început să plângă în tribunegalerie foto

Cupa Mondială

Brazilia a câştigat cu 2-0 meciul cu Costa Rica, dar victoria a venit abia în minutele suplimentare. Coutinho, în minutul 90+1, şi Neymar, în minutul 90+7, au adus prima victorie pentru Brazilia la Campionatul Mondial din Rusia.

Imediat după finalul partidei, Neymar s-a prăbuşit pe teren şi a început să plângă. A fost primul gol reuşit de starul brazilian la acest turneu final, asta în condiţiile în care Neymar a revenit de curând pe gazon după o accidentare gravă la gleznă.

Bucuria unei victorii dramatice, dar şi imaginea cu Neymar au făcut ca lacrimile să ajungă şi în tribune.

Afla mai multe despre: neymarbraziliacosta ricacampionatul mondialcm 2018