Imagini ULUITOARE. Coman, înjurături şi urlete cu tentă la George Găman: "Ce e asta, mă?" | VIDEO

FCSB a pierdut primul meci şi în Superligă din acest sezon, scor 1-2, la UTA. Partida de la Arad a fost una cu scandal, totul în urma deciziilor controversate luate de brigada de arbitri.

Nemulţumirile FCSB-ului au început încă din minutul 17, când centralul George Găman le-a acordat extrem de uşor un penalty arădenilor şi i-a arătat un cartonaş galben lui Pantea.

Ulterior, în finalul primei reprize, fundaşul lateral al vicecampioanei României a şi fost eliminat. O altă fază care i-a scos din minţi pe jucătorii FCSB-ului a avut loc în minutul 51.

În ciuda faptului că şi jucătorii arădeni au considerat că roş-albaştrii se vor alege cu o lovitură liberă, George Găman a dictat fault în atac la Florinel Coman, moment în care fotbalistul vicecampioanei României a răbufnit.

Camerele TV l-au surprins pe fotbalistul FCSB-ului cum urlă pe teren către centralul partidei: "Ce e asta, mă? Ce **** mea face, mă?".

"Când eu atac adversarul, dau mingea pe lângă el, mă faultează şi dă invers?" , a spus Florinel Coman, după meci.

UTA - FCSB 2-1

UTA a învins-o, luni, pe teren propriu, scor 2-1, pe FCSB, căreia i-a administrat prima înfrângere din acest sezon. Doi jucători ai vicecampioanei României au fost eliminaţi, Pantea şi Coman.

FCSB a pierdut cu 1-2 la Arad, dar a rămas pe primul loc în clasament, iar UTA, cu 7 puncte, este pe locul 12.

• UTA: Fl. Iacob - D. Rodrigues, Stolnik, I. Markov, Aly Abeid – Fabry (Holst 90), Marku, Freitas (Carp 79) - R. Pop (C. Mihai 90), Cooper (Vucenovic 64), Stahl (D. Dumitraşcu 79). ANTRENOR: Mircea Rednic
  • FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Chiricheş (Ngezana 77), Radunovic - Olaru, Ov. Popescu, Djokovic (V. Creţu 77) – Miculescu (Oct. Popescu 46), Compagno (Radaslavescu 69), Fl. Coman. ANTRENOR: Elias Charalambous

Afla mai multe despre: florinel coman