Impresiile lui Gigi Becali în urma debutului lui Malcom Edjouma la FCSB

Malcom Edjouma a debutat la FCSB, în victoria 3-2 obţinută împotriva Chindiei.

Deşi afirma că nu va mai investi bani la echipă, Gigi Becali şi-a încălcat promisiunea şi l-a achiziţionat pe Malcom Edjouma.

Statistic unul dintre cei mai buni închizători din Liga 1, fotbalistul a costat-o pe FCSB 330.000 de euro şi a debutat la formaţia roş-albastră duminică, la duelul cu Chindia.

Târgoviştenii au condus 2-0 la pauză, dar elevii lui Toni Petrea, cu Vali Gheorghe în frunte, au întors scorul.

Edjouma a fost titular şi a prin o bună parte din meci, fiind înlocuit de abia în minutul 85, de Răzvan Oaidă.

Gigi Becali a urmărit cu interes partida şi a dezvăluit la câteva zile după meci că a fost mulţumit de ce a văzut din partea noului său jucător.

Latifundiarul a afirmat că i-a plăcut jocul acestuia, dar că este convins că se va remarca şi mai mult odată ce se va acomoda la echipă.

De Edjouma sunt mulţumit, normal. Mi-a plăcut cum a jucat. Dar încă nu l-aţi văzut la adevărata valoare.

Să îl vedeţi meciurile următoare după ce se mai acomodează”, a declarat Gigi Becali, pentru Fanatik.

Darius Olaru au vorbit şi ei despre primul meci al lui Malcom Edjouma în urma victoriei cu Chindia.

Mijlocaşul a afirmat că a fost ”foarte bine” să îl aibă pe Edjouma alături, în timp ce antrenorul FCSB-ului a recunoscut la rândul său că Edjouma mai are nevoie de timp până să poată oferi 100%.

A fost foarte bine lângă Edjouma, este un jucător foarte bun. Vom vedea pe viitor cine va juca. Este un băiat de treabă şi sperăm să îl băgăm cât mai repede în grup”, a spus Olaru.

A fost ok Edjouma, mai are nevoie de timp, dar noi nu prea avem timp. Uşor, uşor să se integreze, să joace în continuare şi să fie sănătos”, a adăugat Toni Petrea.

Afla mai multe despre: gigi becali