În ziua în care România a pierdut în Armenia, Macedonia de Nord a câştigat în Germania! Rezultatele zilei

Macedonia de Nord a învins, miercuri, în deplasare, Germania, într-un meci din etapa a III-a a Grupei J a preliminariilor Cupei Mondiale din 2022, din care face parte şi România. Într-o altă partidă, Islanda a obţinut primele puncte după 4-1 în Liechtenstein.

Germania - Macedonia de Nord 1-2

Macedonia de Nord a produs surpriza zilei şi a câştigat în Germania, scor 2-1. Pandem şi Elmas au marcat golurile echipei lui Angelovski, Gundogan a marcat pentru reprezentativa germană.

Liechtenstein - Islanda 1-4

Într-un alt meci al grupei, Islanda s-a distrat în Liechtenstein. Saevarsson a marcat primul în minutul 12, apoi Bjarnason a făcut 2-0 înainte de pauză. Golul trei al islandezilor a fost opera lui Palsson în minutul 77. La acest scor, Frick a înscris pentru formaţia gazdă, dar în prelungiri, nordicii au primit un penalty, pe care Sigurjonsson l-a transformat pentru 4-1

Clasament: 1. Armenia - 9 puncte, 2. Macedonia de Nord - 6 puncte, 3. Germania - 6 puncte, 4. România - 3 puncte, 5. Islanda - 3 puncte, 6. Liechtenstein - niciun punct.