Încă o înfrângere pentru Dinamo în Antalya. "Câinii" au fost distruşi de o echipă din Elveţia

Dinamo București

FC Dinamo Bucureşti a pierdut duelul cu FC Sion, locul 7 în prima ligă a campionatului elveţian, scor 0-3 (0-2), în al doilea meci amical din cadrul stagiului de pregătire în Turcia, încheiat în urmă cu câteva momente la Papillon Sports Center din Belek (Antalya).

Muţiu – Sorescu, I. Filip, R. Grigore, Aliji – Salomao, Ait-Atmane, Krans, Jaadi – D. Popa, Montini au evoluat din primul minut pentru echipa antrenată de Mircea Rednic, iar după pauză au mai jucat Fara – Zenke, Măgureanu, D. Ciobotariu, Ehmann, Gomelt, Mustoe, Creţu, Longher.

Este cea de-a doua înfrângere suferită de Dinamo, din tot atâtea meciuri amicale disputate în această iarnă. În prima partidă, Dinamo a pierdut, de asemenea fără să înscrie, în faţa echipei croate Hajduk Split, 0-2.

Următoarea partidă amicală a roş-albilor este programată duminică, 20 ianuarie, cu FK Liepaja (Letonia).

Afla mai multe despre: dinamoamicalinfrangere