Încă un pas greşit pentru Barcelona în LaLiga. Cu un om în plus jumătate de oră, Messi & Co. au reşit doar un egal pe terenul lui Alaves

FC Barcelona

În direct la Telekom Sport, FC Barcelona a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, în deplasare, în compania echipei Deportivo Alaves, în etapa a opta a campionatului Spaniei.

Pentru FC Barcelona a marcat Antoine Griezmann, în minutul 63, în timp ce pentru Alaves a punctat Luis Roja, în minutul 31.

Din minutul 62, Alaves a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Jota.

În urma acestui semieşec, FC Barcelona a adunat doar opt puncte în şase meciuri disputate până acum în La Liga, cu două mai puţin decât restul echipelor, şi e pe locul 12 în clasamnet. Două victoriei, două egaluri şi două înfrângeri a înregistrat trupa pregătită de Ronald Koeman până acum în LaLiga.

Afla mai multe despre: fc barcelonadeportivo alaveslaliga