Incidentele de la Craiova - Dinamo nu au fost trecute cu vederea. Ambele echipe au fost sancţionate

Derby-ul dintre FC U Craiova şi Dinamo se putea încheia urât, cu galeriile la un pas de bătaie la pauza meciului.

Scandal la FC U Craiova - Dinamo!

FC U Craiova şi Dinamo s-au întâlnit pentru prima oară de la revenirea oltenilor în Liga 1, în a doua etapă a noului sezon. După o primă repriză dominată de bîieţii lui Adi Mutu, echipele au intrat la vestiare la egalitate, scor 0-0.

Însă, în pauza partidei, cele două galerii au fost la un pas de a sări la bătaie. Forţele de ordine au fost nevoite să intervină pentru a menţine pacea, însă injuriile au continuate să fie aruncate între suporteri, iar torţele nu au rămas stinse.

La două zile distanţă, Comisia de Disciplină din cadrul FRF s-a sesizat şi a trimis nota de plată! Ambele echipe au fost sancţionate, oltenii au de plătit 10.000 de lei, în timp ce, dinamoviştii vor avea de scos din buzunar 5.000 de lei!