Incredibil! Aveau nevoie de o remiză, dar au pierdut în minutul 95 prezenţa la baraj deşi adversara era deja retrogradată!

Fuenlabrada şi Deportivo la Coruna au jucat restanţa din ultima etapă din Segunda Division.

Deşi avea nevoie doar de o remiză, iar Deportivo la Coruna era deja retrogradată, Fuenlabrada nu a reuşit să obţină biletele pentru barajul de promovare în La Liga.

Fuenla a deschis scorul în minutul 11 prin Ciss, dar ultimele cinci minute ale meciului au fost de coşmar. Beauvue a marcat în minutul 85 şi a restabilit egalitatea, scor la care încă Fuenlabrada era la baraj.

In minutul 95 însă, în urma unui henţ în careu, Deportivo la Coruna a primit penalty, iar acelaşi Beauvue a marcat pentru 2-1 şi a condamnat-o pe Fuenlabrada la încă un sezon in Segunda.

Partida programată de fapt pentru ultima rundă a campionatului a fost amânată după ce şase cazuri de Covid-19 au fost depistate pozitiv la Fuenlabrada. Între timp, numărul a crescut la 28.