INCREDIBIL! În doar 4 minute au întors de la 0-2! Partidă de senzaţie în Cipru. Vezi golurile AICI

UEFA Europa League

APOEL şi Dudelange au oferit unul dintre meciurile serii în UEFA Europa League.

Ciprioţii au primit gol înainte de pauză, de la Sinani, care a finalizat o excelentă pasă venită de la Bernier. Imediat după pauză, Bernier a majorat în mod surprinzător avantajul oaspeţilor, după ce a făcut schimb de roluri cu Sinani.

De aici, a început nebunia! Ciprioţii s-au pus pe goluri, iar în decurs de patru minute au reuşit să revină de la 0-2!

În minutul 54, Pavlovic a fructificat pasa lui Joazinho. Două minute mai târziu, De Vincenti a transformat o lovitură de la unsprezece metri, pentru ca în minutul 58, acelaşi Pavlovic să o aducă pe APOEL în avantaj, scor 3-2.

În mod incredibil, Dudelange a revenit şi de la 3-2, a întors meciul prin Stolz şi Sinani. Luxemburghezii au făcut astfel 4-3 şi s-au impus în deplasare. Fostul jucător de la FCSB, Jakolis a început meciul în primul 11 al gazdelor.

Afla mai multe despre: apoeldudelange