INEXPLICABIL!!! Arbitrul de la Sepsi - Poli Iaşi n-a dat penalty la o fază clară ca lumina zilei. Nu s-a oprit aici şi s-a făcut şi mai tare de râs

Arbitraj

Marian Barbu a luat o decizie greu de înţeles în prima repriză a meciului dintre Sepsi şi Poli Iaşi. La o incursiune în careul advers a lui Safranko, slovacul a fost secerat de către Grădinaru, dar centralul din Făgăraş a considerat că fotbalisul gazdelor a simulat.

Pe relulare se vede clar ca lumina zile că decizia lui Marian Barbu a fost eronată. Grădinaru nu are nicio intenţie de a juca mingea şi nu face altceva decât să îl lovească peste picioare pe Safranko.

Mai mult, în minutul în care s-a petrecut faza, 20, tabela arăta scorul de 1-0 pentru Poli Iaşi. Aşadar, Sepsi nu doar că a fost privată de o lovitură de pedeapsă cât se poate de evidentă, dar Safranko a primit şi cartonaş galben pentru simulare.

Afla mai multe despre: sepsisimulare