Înfrângere dură pentru Laurenţiu Reghecampf în Cupă. Formaţia sa a fost spulberată de Al Sharjah

Al Wasl a cedat fără drept de replică pe terenul lui Al Sharjah în Cupa Emiratelor Arabe Unite.

Gazdele au deschis scorul prin Ahmed după 18 minute, iar după pauză, Al Wasl a incasat alte trie goluri. Hamad Jasim a făcut 2-0, Juma şi Resende au închis tabela. De la oaspeţi, Khamis Esmail a fost eliminat.

Al Wasl are o singură victorie în această competiţie şi ocupă locul 6 într-o grupă de 8. Runda viitoare are meci pe teren propriu cu Bani Yas.

Laurenţiu Reghecampf în pericol să fie demis?

Zvonurile din ultima vreme îl dau plecat pe Reghecampf de la Al Wasl. Anamaria Prodan a negat această informaţie pentru Telekom Sport: ”Nu s-a pus problema ca Laurenţiu Reghecampf să fie demis. El are 8 jucători accidentaţi în acest moment, alţi doi de la tineret şi alţi trei de la echipa mare sunt la echipele naţionale. Merge mai departe. Are un proiect pe doi ani, iar cei de la echipă ştiu exact valoarea lotului şi ce se întâmplă acolo. Nu s-a pus niciodată problema să fie dat afară” a spus soţia lui Laurenţiu Regehcampf.

Afla mai multe despre: reghecampf