Înfrângere pentru Dan Petrescu în etapa 26 din Turcia. Kayserispor a pierdut deplasarea de la Sivasspor

Dan Petrescu şi echipa sa, Kayserispor, au pierdut deplasarea de la Sivasspor, scor 0-2.

Yatabare în minutul 18 şi Max Gradel, în prelungiri, din lovitură de la 11 metri, au marcat golurile victoriei pentru formaţia gazdă.

Petrescu l-a trimis la pauză în teren şi pe Kevin Luckassen, fostul atacant al formaţiilor Viitorul Constanţa şi Politehnica Iaşi.

Cristian Săpunaru a fost rezervă în acest meci, în timp ce Denis Alibec şi Silviu Lung Jr nu au putut evolua din cauza unor accidentări. De la formaţia lui Petrescu a lipsit şi brazilianul Pedro Henrique, unul dintre oamenii importanţi ai lui Kayserispor în actuala stagiune.

Echipa lui Petrescu ocupă în prezent locul 16 în Superliga Turcă, cu 25 de puncte. Ultimele patru poziţii sunt ocuipate în ordine de Basakshehir, Denizlispor, Gencerbirligi şi Ankaragucu.

Afla mai multe despre: kayserispordan petrescu