Înfrângere pentru Daniel Isăilă şi Tandia în Arabia Saudită. Echipa lor a pierdut pe teren propriu

Echipa antrenată de Daniel Isăilă, Al Hazem a pierdut în campionat, scor 2-3 pe teren propriu cu Abha.

Cu Ibrahima Tandia titular, Al Hazem a deschis scorul în minutul 6, dar a fost egalată printr-un autogol al lui Alemao.

Andriatsima i-a adus pe oaspeţi în avantaj în minutul 38, iar Aoudahi a înscris în minutul 52 pentru 1-3. Echipa lui Isăilă a marcat din penalty în minutul 71 prin Fettouhi, dar nu a mai putut întoarce meciul în cele din urmă.

După această înfrângere, Isăilă şi Tandia sunt pe locul 10 cu Al Hazem, în timp ce Abha a urcat până pe locul 7. Liderul campionatului este Al Hilal cu 20 de puncte. Formaţia antrenată de Răzvan Lucescu se află la egalitate de puncte cu Al Nasr şi Al Hilal.

Afla mai multe despre: daniel isăillă