Înfrângere pentru Dinamo în derby-ul cu CSM Bucureşti. Urmează un nou derby pentru alb-roşii

Handbal

Handbaliştii de la Dinamo au pierdut derby-ul cu CSM la un singur gol diferenţă, 23-24. În prima repriză, gazdele au condus la un moment dat şi la 5 goluri, însă roş-albii au revenit şi la pauză s-a intrat la egalitate, 10-10. Dinamoviştii au început mai bine partea a doua, dar nu au avut puterea să se impună. A fost prima înfrângere suferită în campionat de echipa lui Constantin Ştefan după 6 victorii consecutive.

Pentru Dinamo urmează un nou derby, de data aceasta în semifinalele Cupei României, unde o vor întâlni pe marea rivală Steaua.

CSM a reuşit să câştige în faţa dinamoviştilor pentru prima dată după 3 înfrângeri consecutive.

Afla mai multe despre: dinamocsm bucureşti